V naší farnosti připravujeme k prvnímu sv. přijímání pouze pokřtěné dospělé, a to v rámci jednoroční přípravy k biřmování. Této přípravě slouží kurz základů víry, který probíhá každé 3. pondělí v měsíci, stejně jako pro připravující se ke křtu sv.

Termínem prvního svatého přijímání je nejčastěji Zelený čtvrtek.

Dosud nepokřtění zájemci o možnost přijímání eucharistie ve mši sv. procházejí nejprve přípravou ke křtu v kurzu základů víry, na jejímž konci je přijetí tří svátostí - křtu, biřmování a eucharistie (první přijímání).

Obecně mohou v rámci mše sv. příjímat pouze pokřtění katolíci, kteří běžně praktikují i ostatní svátosti (zejména svátost smíření). Zájemci z řad nekatolických společenství, kteří pojímají eucharistii katolickým způsobem (reálná přítomnost Krista ve svátosti), mohou za určitých podmínek k eucharistii také přistoupit, vždy však po předchozí domluvě s knězem.

Jinak je Eucharistie, jakožto nevznešenější svátost Církve, udílená během každé mše sv.

K Prvímu svatému přijímání děti se připravují v rámci vyučování náboženství v 2. a 3. třídě ZŠ. V roce 2018 1. svaté přijímání děti bude 27.05.2018.