Karvinští zvoníci pořádají dobrovolnou akci formou soutěže pro jejich děti, ministranty a děti jejich přátel pod názvem

„Čistá Karviná“

 

Termín akce: Duben - květen 2021.

Cíl akce:

-        Strávit v době pandemie s našimi dětmi a blízkými čas v přírodě, který je věnován dobré věci.

-        Sběr odpadků (plast, papír, sklo, plech, … kromě organických) v jakékoliv části Karviná (lesy, louky, parky, naučné stezky, cyklostezky – prostě vám příjemná místa), kromě sídlišť, hlavních cest, apod. Pro kontrolu je nezbytné sbírat všechny odpadky nejen objemné 😊. Nesbíráme odpadky, které se nevejdou do pytle (pneumatiky, karoserie aut,…). Zajímavé kousky nafotit a poslat. Nejzajímavější nález bude oceněn.

-        Posbírat co nejvíce odpadu a ukázat našim dětem, že odpadky nepatří do přírody, ale do koše.

Přihlašovací podmínky:

Přihlašuje se vždy dítě do 15 let včetně! Přihlášeno může být jedno i více dětí jedním dospělým, kterému mohou pomáhat ostatní členové rodiny a přátelé.

Přihlásit děti můžete pouze osobně a to od 22.3.2021 do 26.3.2021 v době od 7 do 12 hodin na adrese Borovského 262/98, Karviná Ráj (zvonek IHAS) nebo dle dohody mimo tuto dobu a termín na kontaktu: Tadeáš Podstawka – 739 056 035, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Přihlášení provádí zákonný zástupce nebo odpovědná dospělá osoba. Při přihlášení budou sděleny dotazy a přiděleny pytle dle požadavku (zatím max. 25 ks 😊)

Podmínky sběru:

-        Místo (úsek) sběru si každý zvolí sám. Přihlášený napíše na WatsApp (bude vytvořena po odsouhlasení skupina přihlášených) termín a místo (nejlépe i foto před zahájením), kde úklid právě provádí nebo den, kdy se tam chystá, což umožní jednak kontrolu a jednak tím zabráníme i nechtěnému se potkání více skupin, což by bylo minimálně neefektivní.

-        Sběr do obdržených pytlů (pytel se počítá pouze plný a nahoře zavázaný). Pytle si každý odnáší sám do kontejneru nebo v případě, že se bude jednat o větší počet, pytle umístit nejlépe u koše, popelnice na městském pozemku a zajistíme po identifikaci svoz.

-        Jako důkaz sběru pošle dospělý po ukončení sběru fota dítěte s dospělým a příslušnými pytli na místě ukončení. Z fota musí být zřejmé, pokud možno i počet pytlů, který se uvede i písemně na WhatsApp

-        Odpadky nemůžou sbírat jen samotné děti, ale vždy s dospělým, který i ručí za bezpečnost.

-        Hrajeme fair play

-        Organizátoři neručí za bezpečnost sbírajících

Ostatní:

-        Pytle jsou zajištěny a vyzvednutí bude u osobní registrace. Není možno sbírat do vlastních pytlů jiného obsahu (120l).

-        Rukavice a jiné pomůcky si zajišťuje každý sám.

Odměna:

Ukončení soutěže: 31.5.2021

Vyhodnocení: bude upřesněno místo a datum.

Kromě dobrého pocitu budou pro všechny (přihlášené) děti, které se aktivně zúčastní, připravené drobné odměna dále pro ty, kteří chtějí nasbírat co nejvíce odpadků a vyhrát budou připraveny věcné ceny. Podařilo se nám sehnat sponzora pro věcné ceny v minimální hodnotě 10 tis. Kč. Samozřejmě další sponzoři jsou vítání a plánujeme v případě pozitivního ohlasu i další akce.

Rozhodčí komisí v případě sporu, které nepředpokládáme, a i kontrolní komisí pro nahodilé kontroly je VV zvoníků:

Adam Bogocz, Tadeáš Podstawka, Petr Miškař.

1. místo                       Mobil (smartphone) v hodnotě cca 5000 Kč Xiaomi Redmi 9, 3GB/32GB, Ocean Green

2. místo                       Lego stavebnice v hodnotě cca 2000,- Kč

3. místo                       Lego stavebnice v hodnotě 1500,- Kč

4. místo                       Lego stavebnice v hodnotě 1000,- Kč

5. místo                       Lego stavebnice v hodnotě 500,- Kč

6. místo – X místo        věcné ceny cca v hodnotách 100 Kč dle pořadí

 

Pin It