Už je před krátce námi další setkání v rámci farní akademie. Tentokráte bude naším hostem v naší farnosti známý "kněz doktor" P. MUDr. ThLic. Martin Uher, PhD. et PhD. Setkání se uskuteční ve čtvrtek 25.dubna od 19.00 hodin. Místo konání bude nejspíše Katechetický dům, nebo v případě velkého zájmu Moravská kaple farního kostela Povýšení sv. Kříže. Mnozí naší farníci jej znáte asi nejčastěji ze zpovědnice, před svátky, kdy nám už po několikáté pomáhá při mimořádném předsvátečním zpovídání. Když jsme domlouvali přednášku, tak jsem se ho ptal o čem bude mluvit, tak říkal, že bude hovořit o svých zkušenostech a na jejich základě. Myslím, že to nebudou jen příběhy z jeho služby záchranáře, ale také určitě i něco z jeho duchovního života a poví také něco i tom, jak a co dělat v případě, kdy setkáme u někoho s blížící se smrtí, jak se křesťansky správně zachovat. Tématem jeho disertační práce je totiž zjednodušeně řečeno "etika v medicíně".  Celý plakátek pak najdete pod článkem.

Pin It