Před pár dny jsem od svých přátel, kněží z olomoucké arcidiecéze dostal pastýřský list otce arcibiskupa Jana na začátek letošního Adventu, tu jest wersja polska, který ve své diecézi povzbuzuje rodiny k adventnímu úsilí. Více méně tam píše o tom, aby si každý týden našli čas pro sebe jako pro rodinu, aspoň hodinku, a snažili se ji prožít mezi sebou v jakési "rodinné radě". Určitě to má význam pro každou rodinu. Odkazuje se také na rok rodiny, který vyhlásil papež a na Synodální cestu, po které se i církev v naší diecézi vydala.

Vzpomínám si, že i u nás v rodině jsme mívali setkání u adventního věnce. A byla to pěkná chvíle společného setkání, kdy jsme se dělili o to co jsme prožili, nebo si četli Písmo a rozhodně nechyběla ani modlitba. Zvu k této aktivitě tedy i své farníky v Karviné. 

Pin It