Se začátkem června se opět můžeme těšit na množství otevřených kostelů o tzv. Noci kostelů. A to nejen v Karviné, ale i v okolí a nebo i někde daleko. Letos máme ale v Karviné raritu, protože "otevíráme" zaniklý kostel sv. Jindřicha ve farnosti Karviná-Doly. Místní samozřejmě vědí o co jde, ale pro přespolní je to kostel, který zanikl díky důlní činnosti v 60. letech minulého století a pojal prý až 4000 lidí. Stál na území dnes zaniklého města Karwina (Stará Karviná). V současnosti se o Noci kostelů můžete podívat na místo, kde stál, setkat se pamětníky, tehdejšími ministranty, a pomodlit se na místě, kde několik desítek let byly obětovány mše svaté, kde lidé hledali a nacházeli u Pána života smrti útěchu a pomoc. Více informací a programy jednotlivých kostelů a kaplí naší farnosti i v okolí jsou k mání pod článkem.

Programy pro naše kostely a kostely v okolí najdete na oficiálních stránkách Noci kostelů