Naše farnost se zapojila do projektu Biskupství ostravsko-opavského a Moravskoslezského kraje s názvem „Otevřené chrámy“. 

Jedná se o projekt, který zpřístupňuje zajímavé kostely i mimo pravidelné bohoslužby. Od 1. května 2017 je tedy možné vybrané kostely navštívit, zastavit se k tiché modlitbě, ale také zdarma využít služby místního průvodce.

Kostel Povýšení sv. Kříže v Karviné je otevřen:

neděle: 12:00-18:00

pondělí: zavřeno

úterý-sobota: 8:00-12:00 a 13:00-17:00

V těchto hodinách můžete přijít a od našich průvodců se dozvědět něco o historii našeho kostela, zajímavostech, životě farnosti, nebo se jen podívat, pomodlit. Na prohlídky v těchto časech není třeba předchozí rezervace, ani pro větší skupiny. Kostel je také přístupný pro imobilní.

Těšíme se na Vaši návštěvu :)

Společenství karvinských zvoníků pro návštěvníky připravilo na jednotlivých patrech věže výstavy, které prezentují proměny naší věže v průběhu času a také přibližuje práci zvoníků a zvonařů, vč. možnosti shlédnutí  zachovalých historických zvonů (3. a 4. patro věže). V 5. patře věže je možnost shlédnout současně používané zvony, příp. se pokusit na ně ručně zazvonit a také pokochat se krásnou panorámou města a okolí, která je vidět z naší věže. Z bezpečnostních důvodů na věž mohou vstupovat skupiny do 20 osob a doporučujeme spíše sportovní obuv. 

Věž je přístupná organizovaným skupinám (do 20 osob) po předchozí objednávce na telefonním čísle karvinské farnosti: 596 314 455 nebo elektronickou poštou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Komentované prohlídky pro širokou veřejnost: každou 1. sobotu v měsíci, žádné před-objednávky nejsou nutné, stačí přijít k věži ve stanovený čas.  

Vstupné: 30,- Kč za osobu.

Všechny srdečně zveme!