Naše farnost se zapojila do projektu Biskupství ostravsko-opavského a Moravskoslezského kraje s názvem „Otevřené chrámy“.

Jedná se o projekt, který zpřístupňuje zajímavé kostely i mimo pravidelné bohoslužby. Je tedy možné vybrané kostely navštívit, zastavit se k tiché modlitbě, ale také zdarma využít služby místního průvodce. 

V našem kostele na Vás od 1.05.2022 do 31.10.2022 čekají průvodci:
   - každou sobotu od 8:00 do 17:00
   - každou neděli od 11:30 do 18:00

V těchto hodinách můžete přijít a od našich průvodců se dozvědět něco o historii našeho kostela, zajímavostech, životě farnosti, nebo se jen podívat, pomodlit. Na prohlídky v těchto časech není třeba předchozí rezervace, ani pro větší skupiny. Kostel je také přístupný pro imobilní.

V zimním období, tedy od 01.11. do 30.04. bude zpřístupněná pro osobní modlitbu pouze část hlavní lodi farního kostela. Pokud byste chtěli v zimním období domluvit komentovanou prohlídku pro nějakou skupinu kontaktujte Mgr. Terezu Ondruszovou Ph.D. na tel. čísle 596 314 455. Prohlídky jsou možné pouze v pracovní dny (pondělí až pátek) od 9:00 do 15:00 hod. 

Těšíme se na Vaši návštěvu :)

Společenství karvinských zvoníků pro návštěvníky připravilo na jednotlivých patrech věže výstavy, které prezentují proměny naší věže v průběhu času a také přibližuje práci zvoníků a zvonařů, vč. možnosti shlédnutí  zachovalých historických zvonů (3. a 4. patro věže). V 5. patře věže je možnost shlédnout současně používané zvony, příp. se pokusit na ně ručně zazvonit a také pokochat se krásným panoramatem města a okolí, která je vidět z naší věže. Z bezpečnostních důvodů na věž mohou vstupovat skupiny do 20 osob a doporučujeme spíše sportovní obuv. 

Věž je přístupná organizovaným skupinám (do 5-20 osob) po předchozí objednávce na telefonním čísle karvinské farnosti: 596 314 455 nebo elektronickou poštou: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Všechny srdečně zveme!