Tak jako v jiných letech jste byli zvyklí, že se v této farnosti žehnaly dětem aktovky a jiné školní potřeby, tak i za mého působení v této tradici určitě budeme pokračovat. Akorát to nebude v neděli, nýbrž v první školní den. Srdečně tedy všechny zvu na středeční večerní mši svatou (1.9.) do farního kostela ve Fryštátu. Mše svatá také bude Votivní k Duchu Svatému, tak se budeme modlit o dary pro všechny, kteří se budou podílet na výchově dětí v novém školním roce. Za děti, studenty, učitele, vychovatele i rodiče.

Už víme jistě, že od začátku října zahájíme výuku katolického náboženství ve farnosti Karviná. V zákristii si můžete vyzvednou přihlášky a nebo si ji stáhnout z našeho webu. Vyplněné je pak odevzdejte v zákristii farního kostela ve Fryštátu. Je k dispozici rozvrh hodin pro Katechetický dům i pro Polskou základní školu. Vše je zde na webu a samozřejmě na farních nástěnkách. Vyprošujeme všem hodně milostí Ducha Svatého do celého procesu výchovy i výuky.

List pasterski z okazji 25. rocznicy erygowania diecezji

Umiłowani w Chrystusie Bracia i Siostry,

Pozdrawiamy Was i życzymy pokoju Chrystusowego w dzień, kiedy nasza diecezja przypomina sobie 25. rocznicę swego powstania. Wspólnie dziękujemy dziś za dzieło, jakiego Bóg dokonał i dokonuje w naszym życiu a przez nas we wspólnocie lokalnego Kościoła naszej diecezji.

Naši farníci ze Sekulárního řádu sv. Františka každý rok informují o tom co to vlastně Porciunkule je. Dělávali to formou čteného příspěvku při mši svaté, ale tentokráte jsme se domluvili na jiné verzi. A celou historii, která je celkem obsáhlá zveřejňujeme tady. Toto jsou tedy jejich slova:

Pastýřský list k 25. výročí založení diecéze

Milovaní bratři a sestry v Kristu,

zdravíme vás s přáním Kristova pokoje v den, kdy si naše diecéze připomíná 25. výročí svého založení. Společně dnes děkujeme za dílo, které Bůh vykonal a koná v našich životech a skrze nás ve společenství místní církve naší diecéze.